la merr s emundja je.tën këngëtarit shqiptar: S’duam ta besojmë që ike kaq i ri

Ia merr s emundja je.tën këngëtarit shqiptar: S’duam ta besojmë që ike kaq i ri

Muzikanti korçar Ilir Tasellari është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 50 vjeçare, pasi v uante nga një s ëmundje e r ëndë. Lajmin e ka bërë të ditur këngëtari Devis Xherahu, i cili ka shprehur h idhërimin për largimin e parakohshëm nga jeta të muzikantit.
“Nuk dua ta besoj qe ti u largove kaq shpejt,buke e vjeter, kemi ndare kaq aktivitete dhe festa familjare bashke, kaq ore provash per tu bere keta qe jemi sot,Lamtumire miku im Ilir Tasellari.. jam i bindur qe ti do prehesh ne paqe..”, shkruan Xherahu në postimin e tij.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *