FamiIja serbe kaIon pushimet në Sarandë, shqiptari i gërvishë makinën duke i shkruar fjale ofenduese: Ta q*fsha..!

Jugu i Shqipërisë, një nga vendet me të bukura në vendin tonë, në sezonin veror mbushet plot me turistë të huaj.

Mes shtetasve që zgjedhin të shpenzojnë para në Shqipëri dhe të kalojnë bukur, duke shpresuar të largohen me mbresa të veçanta janë edhe serbët, mirëpo duket se me ta është e vështirë të ndodhë kështu.

Një rast, i cili tregon edhe njëherë se historia nuk harrohet dhe se disa shqiptarë e kanë të vështirë të “ndreqen” ka mbërritur në redakisnë e JOQ ALBANIA.
Një familje serbe e cila ka zgjedhur të kalojë pushimet në bregdetin e Sarandës është shokuar nga ajo që i ka ndodhur makinë së tyre.

Në kofanon e makinës me targa serbe një ose disa shqiptarë kanë ofenduar familjen duke shkruar: “Ta q*fsha atë k*rvën serbë”. Gjesti është i turpshëm dhe këto ngjarje duhet të shmangen, pasi Shqipëria shpreson shumë nga turizmi.
Qytetari shkruan:

Nje familje serbe ka vendosur te shoenzoje pushimet ne sarande. Edhe eshte “respektuar” nga shqiptaret. Flm nese e postoni se lam nam!
Leave a Reply

Your email address will not be published.