Karrota dhe Mjalti: Një përzierje e fuqishme për Pastrimin e Zorrëve dhe Freskimin e Lëkurës..!?

Kjo recetë popullore është e njohur për një kohë të gjatë. Ajo ka një efekt të veçantë në zorrët dembel, fryrje dhe gazra.

Kur trupi është në gjendje të mirë, ai reflektohet në gjendjen e lëkurës.

Vetë karotat kanë shumë efekte pozitive në trup falë fibrave, vitaminës A dhe beta karotenit që ajo përmban me bollëk dhe kur ta përzieni me disa përbërës të tjerë, do të merrni një balsam të vërtetë stomaku.

Ky ilaç është i njohur për një kohë të gjatë, dhe është përdorur për probleme të zorrëve, dhe në të njëjtën kohë për zgjidhjen e problemeve të lëkurës.

Ky ilaç do të zgjidhë me sukses problemin e zorrëve dembele, fryrjes së barkut dhe gazrave. Ja se si përgatitet.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

3 karota të mëdha
1 lugë gjelle mjaltë
1 majë luge pluhur djegës (ose piper i zi i bluar)
1 lugë çaji vaj ulliri

PROCEDURA:

Grijeni karotën në një tas, pastaj shtoni përbërësit e tjerë. Perzieni derisa të kombinohen – dhe ilaçi dembel i zorrëve është gati për t’u përdorur.

Rekomandohet të hani këtë përzierje në vend të mëngjesit, dhe është e nevojshme ta konsumoni gjysmë ore pas zgjimit.

Në 10 ditë me aplikim të rregullt, do të vëreni një përmirësim të madh dhe një ndjenjë lehtësie në lëkurë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.