Recete Natyrale: Përmirëson Kujtesën, Shikimin dhe Dëgjimin! Gjithashtu shkrin depozitat e dhjamit..!?

Recete Natyrale: Përmirëson Kujtesën, Shikimin dhe Dëgjimin! Gjithashtu shkrin depozitat e dhjamit..!?

Rrika përshpejton metabolizmin, jep energji kështu që nuk do të lodheni më. Stimulon rritjen e baktereve të mira në stomak

Ky ilaç është një nga më të fuqishmit që jo vetëm do të përmirësojë kujtesën tuaj me 80%, por gjithashtu do të shkrijë depozitat e dhjamit me të cilat jeni duke luftuar për vite me rradhë.

Përbërësi kryesor në këtë ilaç është rrikë, i cili është i pasur me vitaminë C, kalium, vitamina B1, B2 dhe B6, si dhe hekur, magnez dhe fosfor.

PERFITIMET SHENDETSORE TE RRIKES:

Përmirëson rezistencën e trupit, sepse përmban vitaminë C, kalium, kalcium, magnez dhe fosfor, si dhe vitamina B, konsiderohet si një mbrojtës natyral kundër ftohjeve, viruseve dhe gripit dhe sëmundjeve të tjera sezonale.

Ka një shije pikante falë përbërësit glikozid sinigrin, i cili ka një efekt shumë të dobishëm në sinuse. Kështu, kur konsumohet, ajo hap sinuset e bllokuara dhe thithja me këtë bar ndihmon në pastrimin e të gjitha rrugëve të frymëmarrjes.

Eshtë një antibiotik dhe ruajtës natyral, pasi është provuar që parandalon rritjen e baktereve.

Pastron mëlçinë dhe prandaj rekomandohet për detoks kur duam të heqim të gjitha substancat e dëmshme nga trupi

Përmirëson dhe lehtëson tretjen, pasi stimulon peristaltikën veçanërisht nëse e konsumoni me ushqime të yndyrshme dhe të kripura gjatë pushimeve.

RRrika është një mbrojtës i zemrës që përmirëson qarkullimin dhe vepron në mënyrë parandaluese në sëmundjet kardiovaskulare.

Shënim: Përbërësit aktivë të rrikës mund të shkaktojnë të vjella dhe diarre nëse konsumohen në sasi të mëdha, veçanërisht nëse përgatitni tinktura të rrikë të freskët me më shumë se 80 ml lëng rrikë.

Rrika zakonisht integrohet e freskët ose pritet në kube, sepse humbet vetitë e saj shëruese kur gatuhet.

PERBERESIT QE DUHEN: 125 g rrikë, 4 limon, 3 lugë mjaltë, 2 lugë kanellë, një copë e vogël xhenxhefili të freskët rreth 2 cm

Procedura: Futni rrikë dhe xhenxhefil në një blender. Shtrydhni limonin, shtoni lëng në blender dhe përziejeni mirë. Në fund shtoni kanellë dhe mjaltë. Ruani një përzierje të ekuilibruar mirë në një kavanoz qelqi.

Përdorimi: Dy herë në ditë një lugë gjelle para ushqimit, dhe nëse ushtroni para trajnimit. Praktikojeni këtë për tre javë dhe kur të shihni rezultatet fenomenale nuk do të pendoheni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.