Jo“Askush nuk iu nxjerr sipër ujit pa ta pirë lëngun”, letra e një gruaje drejtuar 17-vjeçareve qe ka pr ekur rrjetin

Kjo eshte nje e ashtuquajtur “Letra” e një gruaje dërguar në redaksinë e JOQ Albania, ku ka marrë me mijëra like e komente në rrjet dhe është shpërndarë disa herë. Është letra e një anonimateje, gruaje e cila i bën thirrje 17-vjeçareve të tjera të kenë kujdes, nisur nga historia e 17-vjeçares e nga Velipoja e cila h umbi jetën pak ditë më parë, po në Velipojë:
“Duke marre shkas nga historia e 17- vjecares dua ti lutem 17 vjecareve te tjera,cdo femre mos i besoni askujt, mos kaperceni brigjet me shpresen se do iu mbajne ne not, ne duar te tjeret,kushdo qofte ai dhe gj.ak i yti te le ne fund te cdo thellesive te kesaj jete.Askush nuk ju shpeton pa gje ne kembim, askush nuk iu nxjerr siper ujit ne siperfaqe pa ta pire me pare lengun tend e nese ti e refuzon te pret nenshtrimi, ose ne rastin fatal vd.ekja.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *