l Iodhur nga dietat, kurrë nuk kam menduar se gruaja ime do të humbte 12 kg në 3 javë vetëm me këtë pije!


Ky është një recetë e thjeshtë që do t’ju ndihmojë të humbni yndyrë barku! Ajo që ju duhet është : xhenxhefil, disa gjethe nenexhik, limon dhe kastravec!

Trupi ynë heq qafe toksina përmes procesit të djersitjes, por gjithashtu mund ta bëjë atë me ndihmën e pijeve të detoksifikimit. Mënyra më e lehtë për ta bërë këtë është shtimi i përbërësve të shëndetshëm në ujin që pini çdo ditë.
Kjo është një recetë që do t’ju ndihmojë të humbni peshën dhe yndyrën e barkut. Të gjithë këta përbërës rekomandohen kur bëhet fjalë për humbjen e peshës dhe pastrimin e trupit nga toksinat që janë grumbulluar për shkak të stilit të jetesës jo të shëndetshme që ne të gjithë e çojmë sot.

Përbërësit:

8 gota uji.
1 lugë gjelle xhenxhefil të grir.
1 kastravec të mesme, të zhveshur dhe të prerë.
1 limon me feta.
12 gjethe nenexhik.

Përgatitja:
1 – Vendosni ujë së bashku me të gjithë përbërësit në një tenxhere të madhe.
2 – Përziejeni gjithçka mirë dhe lëreni të pushoni gjatë gjithë natës, në mënyrë që në këtë mënyrë të gjithë përbërësit të mund të lëshojnë aromat dhe përbërësit e tyre të shëndetshëm.

Konsumi:
Konsumoni këtë pije në vend të ujit. Ju duhet ta bëni atë për 4 ditë rresht. Është e rëndësishme që ta pini atë deri në fund të natës, në mënyrë që të mund të hiqni qafe çdo gjë që keni lënë në stomak.

Rezultatet janë të pabesueshme! Kujtoni se ju duhet të kombinoni këtë pije me një aktivitet fizik dhe një dietë të ulët në yndyrna!
Sasia e ujit që ju duhet të konsumoni është e barabartë me 8 gota në ditë, pa marrë parasysh nëse doni të humbni peshë ose jo.

Shënim:
Për të pasur një hidratim të mirë: konsumoni shumë ujë çdo ditë! Është thelbësore për të gjitha funksionet e trupit të njeriut.

Hani në mënyrë të ekuilibruar me ushqim pa yndyra!

Bëni ushtrime në disa ditë të javës! Kjo do të ndihmojë trupin tuaj shumë në të tashmen dhe të ardhmen, kështu që do të bëheni rezistent ndaj sëmundjeve dhe sëmundjeve.

Rekomandim:
Konsumi i këtij pije duhet të jetë 5 ditë minimum!

Leave a Reply

Your email address will not be published.