Shkruani këtë recetë: Largon kolesterolin nga trupi dhe mbron nga infeksionet virale..!?

Për humbje peshe dhe shkrirjen e dhjamit: Pastron kolesterolin dhe e nxjerr atë nga trupi, rrit imunitetin dhe mbron nga infeksionet virale, rigjeneron mëlçinë

Ky është kryesisht një ilaç për yndyrnat e larta të gjakut dhe trigliceridet e larta, por gjithashtu ndihmon nëse doni të humbni peshë dhe tashmë jeni duke provuar një dietë.

Ky ilaç natyral jo vetëm që do t’ju pastrojë nga dhjami dhe do të rigjenerojë mëlçinë, por gjithashtu do të forcojë imunitetin tuaj dhe do t’ju mbrojë nga infeksionet e ndryshme virale.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 litër ujë

1 kg limon të larë me lëvozhgë

30 thelpinj të mëdha hudhre (jo kineze)

PROCEDURA:

Vendosni limonin në ujë në të cilin keni hedhur një qese me sodë buke. Lëreni për disa orë, pastaj lajeni mirë nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë. Pastaj prerë limonin në copa më të vogla dhe bluajeni atë në një makinë ose blender.

Vendoseni ujin mbu zjarr, pastaj shtoni limonin e copëtuar imët së bashku me lëvozhgën dhe hudhrën, gjithashtu të copëtuar dhe të përzier.

Pasi të vlojë për gjysmë minutë, fikni zjarrin dhe lëreni në pjatën e nxehtë për 5 minuta të tjera. Më pas hiqeni nga zjarri, mbulojeni dhe lëreni të ftohet, duke e trazuar herë pas here me një lugë druri.

Kur të jetë ftohur plotësisht, kullojeni atë, dhe shtrydheni mirë përzierjen në sitë në mënyrë që i gjithë lëngu të dalë nga përzierja.

Ruani pijen në shishe qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Konsumoni një gotë raki në mëngjes dhe në mbrëmje.

Çdo vit, para dimrit, bëj një dozë për veten dhe familjen time, një shishe për secilën. Le të pastrojmë pak kolesterolin dhe të forcohemi para ftohjeve sezonale. Pija është mjaft efektive, mund të pini dy doza, nuk ka efekte të dëmshme.

Mund të bëhet pa tretje të 1 kg limon, 1 kg hudhër dhe 1 kg mjaltë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *