Ja cfar ndodh nëse pini para gjumit këtë pije cdo nat

Mund të tingëllojë e pabesueshme, por ekziston një mënyrë se si mund të humbni peshë shpejtë dhe lehtë.

Për shkak të përbërësve që gjenden në këtë pije, kur e pini atë para se të shkoni në shtrat, metabolizmi juaj bën që pesha e tepërt të largohet, transmeton Gazeta Express.

Përbërësit për këtë pije:

2 grejpfruta,

1 lugë gjelle xhenxhefil i grirë,

1 lugë gjelle uthull molle,

një gotë ujë.

Përgatitja:

Qëroni grejpfrutat dhe vendosni së bashku me përbërësit e tjerë në një blender ose shtrydhës frutash.

Mund ta pini pijen para çdo ushqimi, por rekomandohet që të pihet në orët e vona të ditës. Përsëriteni procedurën e pirjes çdo ditë për një javë dhe më pas pushoni një javë.

Nëse nuk keni grejpfrut, zëvendësojeni me fruta të tjerë si limon ose portokaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *