Deshironi qe kete dimer ta kaIoni pa pire asnje iI’aç? Kjo eshte receta e ciIa na nevojitet te gjitheve…!!

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhi. mbje të fytit.Në vend që të marrim il. açe që zvogëlojnë imunitetin natyror të trupit, bëni një il aç efektiv në shtëpi që është shumë i lehtë dhe i shpejtë për t’u përgatitur.Çfarë ju duhet? Një kavanoz qelqi, Limon, Mjaltë, Xhenxhefil.Si ta përgatisni dhe përdorni këtë recetë?

Në kavanozin e qelqit vendosni copët e limonit dhe vendosni mjaltin ose xhenxhefilin. Mbylleni kapakun e kavanozit dhe lëreni në frigorifer derisa të bëhet masa sikur xhelatinë.Kur dëshironi që ta përdorni këtë tretman, merreni një lugë gjelle dhe vendoseni në një filxhani e mbulojeni me ujë të vluar.Kjo përzierje mund të qëndrojë deri 2-3 muaj. Kjo recetë natyrale është e mrekullueshme edhe për dhimbjet e kokës, do u jemi shume mirenjohes te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.