E fundit / Stuhi në gjithë vendin., Ja si do të jetë moti

E fundit / Stuhi në gjithë vendin., Ja si do të jetë moti

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 18ºC në 27°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 28°C.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm . Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C deri në 26°C dhe në zonat e ulëta nga 16°C në 28°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *