E Rëndë: Vjehrri ngacmon të renë, Nusja: Më puthi në buzë

Një 20-vjeçare me inicialet R.K nga Peja i është drejtuar policisë për ndihmë, pasi nga bashkëshorti me të cilin ka dy vjet martesë i ka vënë dorë. Por kjo është vetëm njëra anë e ngjarjes, pasi atë e ka ngacmuar edhe vjehrri i saj me inicilae I.M në shtëpinë e tyre në Pejë. Ai madje ka tentuar ‘ta kapë’ me forcë dhe ta linte shtatzënë.

20-vjeçarja:

Unë në mënyrë sistematike (herë pas here) kam qenë e cunguar fizikisht nga bashkëshorti im, problemet kanë filluar kryesisht kur unë ia kontrollojsha telefonin atij, dhe ia gjejsha bisedat me femrat e tjera, aty fillojke edhe debati mes neve. Shprehinë më të madhe e ka pasë të më godas edhe me dy duar, ka pasë raste që më ka qit në të ligt (jam alivanosë) prej të goditurave.
Ajo shtoi:

Arsyeja që unë kam ardh në Polici është se tani m’u kanë fillu me mu paraqit probleme edhe me vjehrrin tim, i cili një ditë derisa ishte në shtëpi, para ditëlindjes sime me datën 14.01.2020 deri sa në shtëpi kam qenë unë e vetme së bashku me djalin e kunatit tim i moshës 3-4 vjeçare, vjehrri im Isufi më ka puthë në buzë dhe rreth qafës, unë i kam reagu me fjalët se çka je ka bon kështu dhe jam munduar të largohem prej tij”, ka deklaruar R.K. Unë kam arritë që të bëjë incizim me telefonin tim, fjalët e vjehrrit i cili i drejtonte ka unë, këto dhe disa nga videot e tjera të cilat unë i kam në telefon e poashtu ia kam dërguar motrës time në Prishtinë. Ku ai ka kërkuar nga unë që të kemi marrëdhënie, që unë me mbet shtatzënë me të, e ai më thojke që veç na me e provu se nuk është kurgjë, krejt këto janë të incizuara në tel. Ai insistojke me fjalët, çka bohet me e provu me kry marrëdhënie mes vete. Unë i thosha se çka janë këto fjalë, kjo është tmerr, çka je ka lyp ti prej meje, qysh mundesh me lyp diçka ashtu marre po më vjen mu prej teje çka je ka thush.
Të dy u vunë në pranga të shtunën, ndërsa sot është dhënë masa e sigurisë “Arrest në shtëpi” për një muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.