Specialisti i jep receten me ilacet sheruese, ajo qe ben pacienti ne shtepi cmend gjith doktoret

Specialisti i jep receten me ilacet sheruese, ajo qe ben pacienti ne shtepi cmend gjith doktoret

Pasi kishte dhimbje ne trup dhe kishte marr bronco pneumoni pacienti shkon dhe vizitohet tek mjeku.

Pasi vizitohet ai merr receten me ilace dhe merr keshillat e doktorit per te pire cdo dite nga 3 kokrra, nje ne mengjes ,nje ne dreke dhe nje ne darke.

Pasi kthehet ne shtepi i semure ai fillon kuren si e kishte porositur doktori. Te nesermen ai nuk kishte permiresime dhe i semuri vendosi qe ti pinte te gjitha ilacet se mbase do sherohej me shpejt dhe nuk do kishte me dhimbje.

Pasi i piu te gjithe ilacet njeheresh filloi te skuqej dhe filloi ti merrej fryma. Njerezit e shtepise e dergojne me urgjenc ne spital ku edhe merr ndihmen e pare.

Kur afrohen mjeket dhe shikojn gjendjen e rende e pyesin se cfar dhimbje ke, ai pergjigjet : `jam shume keq doktor`. Pasi i maten tensionin dhe i ben vizita gjendja e pacientin sa vinte e rendohej. Me pas doktoret e tjere erdhen per konsulte po asnje spo e kuptonte se cfar kishte pacienti deri sa gjendja perkeqesohej dhe me shume.

Ne fund pacienti i turperuar tregon se kishte pire te gjitha ilacet per nje here qe te sherohej me shpejt por nuk po funksiononte, dhe ai u shpreh se ishte edhe me keq se me pare.

Doktoret te habititur nga veprimi qe kishte bere pacienti. U munduan t`i benin lavazho stomaku qe te villte dhe te nxirrte ilacet qe kishte pire. Kjo vazhdoi derisa e pastruan stomakun e burrit nga ilacet. Nje gabim dhe ja si cmend nje spital te tere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.