IIaq për ‘Helicobacter’ – Mjeket më dhanë terapi agresive, por Ky lIaq Natural më sheroi lukthin

E nevojshme të hani gjithsej 900 g gjethe nga bima e n, por njohur si “bimët e barit të veshit” (Sempervivum) ju do t’i përgatisni ato gradualisht, dhe jo menjëherë të gjithë sasinë. Së pari, bluaj 150 g gjethe nga një roje shtëpie në një blender dhe shtoni një lugë mjaltë në përzierje.

Këtë do ta përsërisni edhe 6 herë. Mund të trefishohet në 300 gramë, por megjithëse përzierja ruhet në frigorifer, mbyllet në një kavanoz qelqi, është më mirë të përgatitni sasi më të vogla.

Konsumoni një lugë gjelle në mëngjes me stomak bosh. Mjalti nuk është i nevojshëm, shtohet më shumë për shije. Ju gjithashtu mund të shtoni shumë pak lëng limoni për të rregulluar dhe përmirësuar shijen tuaj. ”

Këtë na e tha një lexues, i cili pasi konsumoi këtë ilaç për 6 muaj, kur u ekzaminua nga një mjek, nuk kishte më asnjë bakterie apo problem. Dhe përndryshe asaj iu dha terapi shumë agresive me antibiotikë nga e cila kishte shumë probleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.