Kjo bimë mund t’ju ​​shpëtojë jetën dhe t’ju mbrojë nga rrezatimi i dëmshëm i celularëve tuaj..!

Rozmarina është një antioksidant i fuqishëm që rrit rrjedhjen e gjakut në tru dhe mbron trurin nga radikalet e lira, duke zvogëluar kështu rrezikun e goditjes në tru dhe sëmundjeve të tilla si sëmundja e Alzheimerit.

Kjo barishte rrit gatishmërinë dhe përqendrimin duke çuar kështu në kryerjen më efektive të detyrave që lidhen me kujtesën.

Rozmarina shpesh përdoret për të marinuar mishin dhe për një arsye të mirë. Ai përmban acide dhe substanca që luftojnë bakteret dhe parandalojnë prishjen e mishit dhe e bëjnë mishin e gatuar më të shëndetshëm.

Rozmarina gjithashtu besohet se stimulon sistemin imunitar, përmirëson qarkullimin dhe përmirëson tretjen e ushqimit.

Me siguri nuk keni menduar se kjo barishte që pothuajse të gjithë kemi në oborret tona është kaq shpëtuese për jetën.
Bisedat e gjata në një celular, si dhe i gjithë ambienti ynë me teknologjinë e sotme, nuk na ekspozojnë ndaj rrezatimit jo të shëndetshëm që me kalimin e kohës mund të përkeqësojë shëndetin tonë.

Rozmarina mund t’ju ​​shpëtojë nga këto rreziqe!

Gjegjësisht, kjo barishte përmban përbërësin carnosol, dhe acidi karnozik vepron si një mbrojtje kundër mbeturinave, radikaleve të lira në trup.

Rozmarina është një antioksidant që është treguar shumë efektiv në trajtimin e njerëzve që kanë qenë të ekspozuar ndaj rrezatimit.

Përdorimi i rozmarinës parandalon grumbullimin dhe formimin e toksinave, shkruan Organic Health.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

2 lugë çaji gjethe rozmarine të prerë imët
1 filxhan ujë të vluar

Procedura për të bërë çaj rozmarine:

Hidhni ujë të valë mbi rozmarinë të freskët. Lëreni të mbuluar për 5-10 minuta.Kullojeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.