Kosi Në Kombinim Me Sodën Kuron Diabetin Në Vetëm 4 Javë (RECETA)

Konsumi i rregullt i kosit ul presionin e lartë të gjakut. Ky produkt është i pasur me kalcium dhe baktere të dobishme, të cilat krijojnë një ekuilibër dhe harmoni të përsosur në trup.

Kosi forcon kockat ndërsa ndihmon në uljen e simptomave të stresit dhe depresionit. Ky produkt qumështi duhet të jetë pjesë e dietës suaj ditore, pasi forcon sistemin imunitar dhe ruan shëndetin e zemrës. Konsumi i rregullt i kosit ul presionin e lartë të gjakut. Vetëm 170 ml kos në ditë ul presionin e gjakut me 31%.

Dabeti mellitus është një gjendje kronike e karakterizuar nga nivele të ngritura të glukozës në gjak.

Glukoza është thelbësore për prodhimin e energjisë për funksionimin e çdo qelize në trupin e njeriut. Ekzistojnë dy lloje kryesore të diabetit – tip 1 dhe tip 2. Diabeti tip 1 njihet gjithashtu si diabeti i varur nga insulina.

Njerëzit me diabet duhet të ndryshojnë në mënyrë të kënaqshme dietën e tyre dhe të shikojnë peshën e tyre. Ndër rekomandimet e tjera, këta njerëz këshillohen të fillojnë çdo ditë aktivitet fizik të moderuar.

Grumbullimi i dhjamit nënlëkuror dëmton ndjeshëm veprimin e insulinës. Diabeti i tipit 2 njihet gjithashtu si diabet i sheqerit i pavarur nga insulina. Sëmundja prek kryesisht të moshuarit, por vitet e fundit është vërejtur tek burra dhe gra të rinj, madje edhe tek fëmijët.

SIMPTOMAT KARAKTERISTIKE:

  • etje e tepruar
  • urinim i shpeshtë
  • ndjenja e vazhdueshme e urisë
  • shikim i turbullt

 

  • kruarje e lëkurës
  • infeksione vagjinale
  • Lodhja
  • neuropatia periferike

PERBERESIT E NEVOJSHM:

  • 250 g kos
  • 1 lugë çaji sodë buke

PROCEDURA:

Përzieni mirë përbërësit dhe përzierja është gati. Konsumohet në mëngjes, me stomak bosh. Terapia në shtëpi kryhet për një muaj. Receta është testuar dhe shumë njerëz që kanë pasur sheqer në gjak janë të kënaqur me rezultatet. Nëse tashmë jeni duke marrë ilaçe, këshillohuni me mjekun tuaj para se të filloni ilaçin natyral.

Këshillë: Nëse jeni intolerantë ndaj laktozës, përdorni kos ose kos pa laktozë. Në vend të qumështit të thartë mund të përdoret kefir i thartuar natyrshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *