Personat me mbi 40 vjec vetëm kjo pije mund të ia largoj dhjamin në zonën e barkut

Personat me mbi 40 vjec vetëm kjo pije mund të ia largoj dhjamin në zonën e barkut

Faktorë të ndryshëm mund të shkaktojnë yndyrë të tepërt në zonën e barkut dhe lidhen kryesisht me inflamacionin e stomakut, dietën e varfër ushqimore dhe akumulimin e lëngjeve.

Ky është një problem i madh në mbarë botën dhe perveçse një problem estetik, bëhet shkak edhe i shumë shqetësimeve shëndetësore. Por, ka një pije që mundëson dj egien e yndyrës kryesisht në këtë zonë të trupit dhe ul barkun në një kohë shumë të shkurtër.

Përbërësit:

Xhinxher

Gjethe mente

1 kastravec

1 limon

2 litra ujë

Udhëzime:

Lani mirë të gjithë përbërësit, i qëroni dhe i prisni në copa. Hidhini në një enë sëbashku me ujin dhe më pas i vendosni në zj. arr të ziejnë.

Largoni përzierjen nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Më pas vendoseni në frigorifer dhe lëreni gjithë natën.

Konsumojeni këtë ilaç të fuqishëm 3 herë në ditë: në mëngjes para të hani vaktin e mëngjesit, pas drekës dhe para se të flini gjumë.

Pas këtij trajtimi të përdorur në mënyrë të rregullt, yndyra e barkut do të shkrihet brenda disa javëve. Kjo pije, po ashtu eli. minon toksinat nga trupi juaj dhe përmirëson metabolizmin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *