Për të gjithë ata që vuajn nga Bakteria ne Lukth – Shpëto veten një herë e përgjithmonë me këtë iIaç

Zgjedhja e parë për të zgjidhur këtë problem janë sigurisht fiqtë. Fiku i thatë në vaj ulliri është një ilaç natyral për të luftuar bakteret në stomak. Vendosni 40 fiq të thatë në një kavanoz, pritini ose pritini, pastaj hidhni sipër tyre vaj ulliri cilësor. Mbylleni kavanozin dhe lëreni të qëndrojë për 40 ditë. Pas kësaj, hani një fik dhe pak vaj çdo mëngjes në stomak bosh. Për një efekt edhe më të mirë, duhet të harmonizoni dietën tuaj.

Mundohuni të hani ushqim të gatuar dhe të lehtë pa shumë erëza, veçanërisht pikante. Shmangni ushqimet acide, të yndyrshme, sidomos shijshme. Përgatitni ushqim me vaj ulliri i cili është natyral dhe i papërpunuar. Hani sa më shumë ushqime të freskëta, perime dhe fruta të jetë e mundur. Vaji i ullirit me fiq të thatë është një zgjidhje për shumë probleme të tjera: infertiliteti, hemorroide, sëmundje të zorrëve, kapsllëk, bronkit, astmë.

Vaji i rigonit të egër – antibiotiku natyror më efektiv që mund të ndihmojë në eleminimin e H.Pylori. Vret më shumë se 30 lloje bakteresh dhe përvoja tregon se është me të vërtetë shumë efektive.

Fara liri – një lugë gjelle farë liri derdhni 200 ml ujë të vluar. Mbulojeni dhe lëreni përzierjen të qëndrojë për 3 orë. Tendosni dhe konsumoni një lugë gjelle përpara çdo vakti.

Lëng patateje – Merrni tre patate të papërpunuara të pastruara dhe shtrydheni ato në një shtrydhëse frutash. Isshtë e nevojshme të konsumoni gjysmë gotë nga ky lëng para vaktit.

Propolisi dhe perga – Perga është polen që bletët mbledhin dhe ruajnë në koshere në mënyrë që ata ta përdorin atë gjatë dimrit si ushqim për bletët e reja. Poleni i tillë është i pasur me aminoacide, baktere më të lehta, acid laktik, enzima dhe maja.

Propolisi përdoret në formën e një tinkture alkoolike, përkatësisht dhjetë pika propolis në një gotë me ujë. Necessaryshtë e nevojshme të pini një gotë para çdo vakt. Mos merrni propolis nëse jeni duke marrë antibiotikë. Perga përtypet ndërsa është e freskët, 10 mg në ditë. Konsumojeni pas vaktit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *