Zhvendoset epiqendra e tërmetit, Iëkundet qarku i Fierit

Një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar vetëm para disa minutash në vendin tonë. Mesa duket epiqendra e lëkundjeve gjatë natës është zhvendosur në Fier, ku tërmeti është regjistruar me magnitudë 3.4 të shkallës rihter. Lëkundja ka qenë e lehtë dhe ka zgjatur pak. Nga 7 tërmetet e fundit, fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.