Pica në 10 minuta, e provuar shumë herë – të gjithë mbetën të kënaqur..!

Pica në 10 minuta, e provuar shumë herë – të gjithë mbetën të kënaqur..!

Pica e shijshme, e shpejtë dhe e lehtë!

PERBRRRSIT E NEVOJSHM:

1 filxhan kos
2 gota miell
2 lugë vaj
1½2 lugë çaji kripë
1 .2 lugë çaji pluhur pjekje

PROCEDURA:

Gatuaj brumin nga mielli, kripa, pluhuri pjekës, vaji dhe kosi.

Rrotulloni brumin menjëherë në një sipërfaqe të miellosur, pastaj vendoseni në një tepsi.

Plotësoni sipas dëshirës tuaj.

Piqeni në furrë të parangrohur në 220 gradë për 10 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.