29-0, KHABlB NURMAGOMEDOV – kështu mbyIIet epoka e tij

Luftëtari i UFC-së, Khabib Nurmagomedov i dha fund karrierës së tij.

Ai e mposhti Justin Gaethje me nokaut në rundin e dytë, transmeton Indeksonline.

Pas ndeshjes, ai tregoj se nuk do të luftoj më dhe se karriera e tij ka marr fund.

Përgjatë karrierës së tij, Khabibi pati 29 ndeshje, ku arriti t’i fitoj të gjitha me nokaut. Ai njihet si luftëtari më i papërshtatshëm dhe se gjithmonë del pa pasoja nga ringu./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published.