Allahu i madhëruar e ruajt Elvis Naçin dhe të gjithë muslimanët!

Nuk ka rëndësi a ke mjekërr apo jo, ngase nuk ju pengon pamja por misioni!

Deri sot jemi mesuar me ndegju akuza nga me te ndryshme per hoxhallaret te cilet i kan leshu mjekërrat, dhe ne te njejten kohe lavdata per Hoxhen Elvis, kinse Elvisi na qenka i moderuar dhe traditcional!!!

E tani cka po ndodh pse po su.lmohet Elvisi?!

Shum thjesht, perderisa Elvisi e spjegonte Islamin ne vija te trasha pa hy ne detaje, dhe oratoria e tij eshte per cdo lavdate po ashtu pamja e jashtme ishte ndryshe nga disa Hoxhallar te cilet punonin dite e nate per kete fe por “defekti” i atyre ishte mjekêrra, atehere islamofobat dhe antiislamistat u munduan t’a perdorin Elvisin si nje çekan per ti goditur muslimanet dhe hoxhallaret!

Besoj, fort mire ju kujtohet edhe debati ne Top Show ne televizionin Top Chanel, ku ishin te ftuar kinse nje hoxhe ekstremist ( Omer_Bajrami ) dhe nje hoxhe “modern”, ( Elvis_Naçi )!

Me ate debat deshen me ba nje percarje te thelle ndermjet hoxhallareve dhe po ashtu synonin qe publikut te ia percjellin mesazhin se ja keta me mjemrra jane ekstremista e rinia duhet mos me i ndegju keta hoxhallar te cilet e fyejn femren!!!

Hoxha Omer Bajrami askund nuk e fyu femren mirepo ai ligjeratat i kishte per ate kategori te cilet tani me jane praktikues fese, dhe ne ate emision normal nuk do te dilte mire, sepse perballe kishte njerez te cilet ishin jomusliman dhe te degjeneruar. Kjo ishte nje kurthe e ngritur per hoxhen Omer.

Elvis Naçi jo vetem ne ate emision por deri sot ne te gjitha emisionet ka qen ne nje nivel shum te larte dhe shum i matur, per kete duhet te ia japim doren dhe t’i themi TË LUMTË.

Mirepo, ja erdhi dita kur po sulmohet me te njejten arme dhe me te njejten propagande edhe Elvisi!!! Ne moment qe Elvisi spjegimin e tij e shtjellon ne detaje dmth hyn me thelle, atehere islamofobat trazohen dhe fillojn sulmin ngase nuk ju pengon hoxha por ju pengon Sistemi Jetesor i quajtur ISLAM

Zoti e ruajt Elvis Naçin dhe te gjithe muslimanet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *