Distrie Krasniqi është e madhe, ngriti fIamurin e Kosovës mbi atë të Ser,bisë

Distrie Krasniqi arriti ta fitoi medaljen e artë në “Grand Slamin e Budapestit”, pasi mposhti në finale argjentinasen, Pareto.

Xhudistja jonë nuk e lëshoi këtë mundësi, dhe sot ia siguroi Kosovës edhe një tjetër medalje të artë, shkruan IndeksOnline

Ndërkaq, në podium është ngritur flamuri i Kosovës mbi atë të Serbisë e Argjentinës.

Distria doli e para që fitojë medaljen e artë, e argjenta i takoi argjentinases, Paula Pareto e ajo e bronzta serbës, Andrea Stojdinov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.