Djali po vuan nga leuçemia, babai bën të pamundurën para spitalit për ta bërë të lumtur

Djali po vuan nga leuçemia, babai bën të pamundurën para spitalit për ta bërë të lumtur

Dashuria për fëmijët është thjeshtë e papërshkrueshme. Këtë na e ka vërtetuar një baba i përkushtuar, ku gjesti që ai ka bërë për djalin e tij është bërë virale në rrjet.

Burri në fjalë duket teksa kërcen para spitalit për të sjellë sadopak gëzim për djalin e tij që vuan nga leuçemia.

Aiden, 14 vjeç, u diagnostikua me leuçemi akute limfocitare në fillim të pandemisë dhe për shkak të kufizimit të numrit të vizitorëve pranë tij qëndron vetëm e ëma, sipas Metro Online.

Në përpjekje për ta bërë të birin të lumtur, Chuck kërcen çdo javë para spitalit, ndërsa Aiden përkundër sëmundjes e shoqëron atë duke kërcyer nga dhoma e tij. Nëna e tij thotë se kjo është e vetmja mënyrë që të qëndrojnë afër njëri-tjetrit gjatë kësaj kohe të vështirë.

Pamjet janë shpërndarë nga Qendra spitalore e fëmijëve në Teksas, teksa shkruan:

“Për shkak të kufizimeve të vizitave, vetëm një prind ose kujdestar lejohet të hyjë në qendrën mjekësore për çdo pacient. Çdo të martë ndërsa nëna e Aiden bashkohet me të në klinikën për trajtimin e kancerit, ndërsa babai i tij, Chuck, qëndron jashtë dhe vallëzon për të ngritur humorin e Aiden.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *