Shpëtoni nga hemorroidet një herë e përgjithmonë me kete recetë..!

Receta është provuar dhe provuar dhe ka ndihmuar shumë. Ka përmirësim në 3-4 ditë, dhe në hemorroide të jashtme, tërheqje e plotë!

PERBERESIT E NEVOJSHM, 50 GRAM OF ÇAJ NGA:

– Bari i skifterit
-Bishti i kalit
-Çantë bariu

-Marigold
-Krushina

PROCEDURA:

* Pas 50 gramë bimë të thata, nëse përdorni bimë të freskëta, doza dyfishohet. Ju mund të blini bimë nga barnartoret e bimeve.

Vendosni të gjitha barishtet në një qese letre dhe përzieni me një lugë druri për të marrë një përzierje të butë.

Hidhni dy lugë nga përzierja me 700 ml ujë dhe zieni për 20 minuta në një nxehtësi të moderuar.

Më pas çaji kullohet dhe ndahet në 3 pjesë, në tre gota, të cilat pihen 30 minuta para ngrënies, tri herë në ditë.

Një filxhan para mëngjesit, e dyta para drekës dhe e treta para darkës ose dy orë para gjumit.

Terapia zgjat 5 deri në 7 ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.