Ja si duket fshati ku u rrit Khabib-i: Kampioni do jetojë aty, pa telefon e internet por me xhami (VIDEO)

Kampioni në pesha të lehta UFC Khabib Nurmagomedov ka njoftuar fundin e karrierës së tij. Menjëherë pas fitores ndaj Justin Gaethje ai njoftoi se po largohej nga MMA dhe se dëshironte të kthehej në fshat në malet e Dagestanit, ku dhe u rrit.

Fshati i tij i lindjes quhet Sildi. Khabib do të jetojë në një shtëpi modeste me familjen e tij, larg gjithçkaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.