Lëkundje të reja e godasin Shqipërinë, epiqendra sërish afër Durrësit

Lëkundje të reja e godasin Shqipërinë, epiqendra sërish afër Durrësit

Tërmeti godet Shqipërinë, epiqendra sërish afër Durrësit

Lëkundje tërmeti janë shënuar para pak minutash në Shqipëri.

Lëkundjet me magnitudë 4.9 të shkallës rihter kishte epiqendrën në Detin Adriatik 27 km në veri-perëndim të Durrësit. Lëkundjet u ndjenë në Durrës dhe Tiranë.

Mësohet se lëkudjet patën një thellësi prej 10 km. Ndërkohë EMSC i ka cilësuar këto lëkundje si të shkallës 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *