Receta Natyrale: përmirëson kujtesën, shkrin dhjamin, përmirëson shikimin dhe dëgjimin!

Rëna përshpejton metabolizmin, jep energji kështu që nuk do të lodheni më.
Stimulon rritjen e baktereve të mira në stomak

Ky ilaç është një nga më të fuqishmit që jo vetëm do të përmirësojë kujtesën tuaj me 80%, por gjithashtu do të shkrijë depozitat e dhjamit me të cilat jeni duke luftuar për vite me rradhë.

Përbërësi kryesor në këtë ilaç është mishi i rrushit, i cili është i pasur me vitaminë C, kalium, vitamina B1, B2 dhe B6, si dhe hekur, magnez dhe fosfor.

PERFITIMET SHEHENDETSORE

Përmirëson rezistencën e trupit, sepse përmban vitaminë C, kalium, kalcium, magnez dhe fosfor, si dhe vitamina B, konsiderohet si një mbrojtës natyral kundër ftohjeve, viruseve dhe gripit dhe sëmundjeve të tjera sezonale.

-shija pikante është për shkak të përbërësit glikozid sinigrin, i cili ka një efekt shumë të dobishëm në sinuse. Kështu, kur konsumohet, ajo hap sinuset e bllokuara dhe thithja me këtë bar ndihmon në pastrimin e të gjitha rrugëve të frymëmarrjes.

– është një antibiotik dhe ruajtës natyral, sepse është provuar që parandalon rritjen e baktereve.

– pastron mëlçinë dhe prandaj rekomandohet për detoksim kur duam të heqim të gjitha substancat e dëmshme nga trupi

-Përmirëson dhe lehtëson tretjen, sepse stimulon peristaltikën, veçanërisht nëse e konsumoni me ushqime të yndyrshme dhe të kripura gjatë pushimeve.

jastëkët e integruar të rrikë zvogëlojnë ngurtësinë e muskujve, dhimbjen reumatike, dhimbjen e kokës (nëse veshja vendoset në majë për disa minuta)

-Rhen është një mbrojtës i zemrës që përmirëson qarkullimin dhe ka një efekt parandalues ​​në sëmundjet kardiovaskulare.

Shënim: Përbërësit aktivë të rrikë mund të shkaktojnë të vjella dhe diarre nëse konsumohen në sasi të mëdha, veçanërisht nëse përgatitni tinktura të rrikë të freskët me më shumë se 80 ml lëng rrikë.

Rëna zakonisht integrohet e freskët ose pritet në kube, sepse humbet vetitë e saj shëruese kur gatuhet.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

125 g ren

4 limona

3 lugë gjelle mjaltë

2 lugë kanellë

Një copë e vogël xhenxhefili i freskët rreth 2 cm

PROCEDURA:

Mash rrikë dhe xhenxhefil në një blender.

Shtrydhni limonin, shtoni lëng në blender dhe përziejeni mirë. Në fund shtoni kanellë dhe mjaltë.

Ruani një përzierje të ekuilibruar mirë në një kavanoz qelqi.

PERDORIMI:

Dy herë në ditë një lugë gjelle para vaktit, dhe nëse ushtroni para trajnimit.

Praktikojeni këtë për tre javë dhe kur të shihni rezultatet fenomenale nuk do të pendoheni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.