S’lë gjë pa thënë Rama për shqiptarët/ Por shikoni si i quan Elvis Naci ata..

S’lë gjë pa thënë Rama për shqiptarët/ Por shikoni si i quan Elvis Naci ata..

Kryeministri Edi Rama duket paksa i merzitur me shqiptaret dhe ankesat e tyre se fundmi

Kesaj here Rama ishte i shoqeruar nga Elvis Naci dhe ministri per rindertim Arben Ahmetaj ku se bashku kane qene ne Thumane per te pare nga afer ndertimin e shtepive pas termetit.

Por pas disa fjaleve hyrese ne kete zone Rama u shpreh se “ka shumë persona që hedhin topa balte” mbi të.

Pastaj vazhdoi duke thene se :
“Thumana është zona që është god itur më shumë nga çdo vend tjetër në Shqipëri. Një projekt do kohën e vet, do konceptimin, bëhet gjithë studimi, bëhet kontrata, bëhet infrastruktura e pastaj bëhen edhe shtëpitë. Paratë janë të gjitha aty. Hedhin topa balte ndaj nesh, por në fakt lekët janë aty.

Ka nga ata që thonë “ku shkuan lekët plako?” Lekët nuk shkuan askund, sepse donatorët siç janë BE, Elvisi etj i hedhin vetë. Turqia ka sjellë vetë punëtorët, ka sjellë gjithë infr astrukturën”, tha Rama.

Ndërsa, si per ta zbutur pak tonalitetin e per te qetesuar gjendejen Elvis Naçi tha se kryeministri nuk ka përse të mërzitet me qytetarët, pasi shqiptarët janë të mrekullueshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.