Vetëm1 Lugë Nga Ky Përbërës Një Gotë Ujë: I Thoni Lamtumirë Barkut Të várùr dhe dhjámit..!

Vetëm1 Lugë Nga Ky Përbërës Një Gotë Ujë: I Thoni Lamtumirë Barkut Të várùr dhe dhjámit..!

Uji dobèsùes për trupin nuk është vetëm një mënyrë kalimtare për tu kujdesur për trupin.Studimet tregojnë se ndihmon vërtet trupin tuaj të hèqè qafe lëndët e dèmshmè, të humbasë peshë dhe të rrisë nivelet e energjisë.

Por ka edhe disa përbërës efektivë për këto pije, përveç limonit dhe xhinxherit, që mund t’i gjeni lehtësisht në shtëpi.Ujë me hudhër për t’u lehtësuar nga dhjámí i tepërt.Ja receta që ju duhet ta dini sa më parë:
Merrni 2 copa hudhër dhe prítíni në feta.Prísni për 10 minuta dhe më pas përzíejíni ato me 500 ml ujë.Lëreni të qëndrojë për të paktën 2 orë.

Ujë me mollë dhe kanellë për të hequr kilet shtesë.Ja receta që ju duhet ta dini sa më parë:Bëni me feta 2 mollë. Shtojini ato, së bashku me 2 shkopinj kanelle, në një kanë me ujë.
Vendosini në frigorifer për një orë më pas mund t’i konsumoniUjë me kastravec dhe akull për ato që u váret ai barku nga dhjámí.

Ja receta që ju duhet ta dini sa më parë:
Prísní një kastravec në copë të vogla, shtojini akuj dhe ujë dhe pak nenexhik.

Ujë me piper të zi për të mos u shëndoshur më kurrë:Ja receta që ju duhet ta dini sa më parë:
Merrni përbërësit e mëposhtëm:gjysmë lugë gjelle kokrra piperi të zi, 1 lugë xhinxher, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 limon dhe 2 gota ujë.

Përzíení bashkë piperin xhinxherin dhe mjaltin.Zíeni ujin dhe hidheni në gota. Shtoni një lugë gjelle të përzíerjes në një gotë ujë.Shtoni lëngun e gjysmës së limonit (nëse ju pëlqen limoni). Mos prisni derisa të bëhet ftohtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.