AIbin Kurti Fitoi luften ndaj Covid-19, Raportohet Se Është Kthyer Perseri Në Punë..!

Albin Kurti shërohet nga Covid-19, raportohet se është kthyer në punë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shëruar nga coronavirusi. Lajmin e ka konfirmuar , zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu.
“Dje janë bërë fiks dy javë nga simptomat kryesore. Nga sot e tutje, kryetari Kurti i kthehet angazhimeve dhe aktiviteteve të tij publike”, tha Kryeziu.

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti më 28 tetor kishte njoftuar se ka dalë pozitiv në testin për COVID-19, sëmundjen që e shkakton coronavirusi i ri.

Ndërkaq, në Kosovë është duke vazhduar trendi i rritjes se rasteve me coronavirus, në 24-orët e fundit janë konfirmuar 637 raste të reja, ndërsa numri i vik ti mave ka arritur në 768.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *