E leht fare / Këtë shurup e bëni në shtëpi vetëm me dy përbërës/ Ju largon kollën dhe ju pastron mushkëritë: Bën mrekulli

E leht fare / Këtë shurup e bëni në shtëpi vetëm me dy përbërës/ Ju largon kollën dhe ju pastron mushkëritë: Bën mrekulli

Kolla është problemi më i madh gjatë dimrit. Nëse shpesh keni kollë dhe mukus të tepërt, ky il’aç shtëpiak sigurisht që do t’ju bëjë mirë. Është i sigurt si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët.

Karrotat janë të pasura me antioksidantë, dhe ndihmon shumë personat diabetikët dhe ata që kanë hiperte nsion. Gjithmonë zgjidhni lëngun e freskët të karotës në vend që të hani perime të papërpunuara, sepse lëngjet kanë një përqendrim më të lartë të lëndëve ushqyese.

Çfarë i bën karotat kaq të shkëlqyera për ju?

Rritja e imunitetit dhe shëndeti kardiova skular

Ulja e kolesterolit

Lëkurë pa puçrra

Përmbajtje e lartë e vitaminave (këto vitamina janë të shkëlqyera për lëkurën tuaj!)

Niveli i lartë i kalciumit

Tretja e përmirësuar

Detoksifikimi

Receta e shurupit

Përbërësit:

karota

3-4 lugë mjaltë

ujë

Përgatitja:

Qëroni dhe preni karrotat në copa. I zieni deri sa të zbuten. Kulloni karotat dhe ruani lëngun në të cilin janë gatuar. I shty pni karrotat që të mbeteni me një lloj pureje.

Përziej 3-4 lugë mjaltë në ujin në të cilin ke gatuar karrotat, dhe më pas shto karrotat e shty pura. Ky është shurupi juaj i kollës i bërë në shtëpi. Ruajeni në vend të ftohtë.

Përdorimi:

Merrni 3-4 lugë të il’açit. Ju duhet të ndiheni më mirë brenda një ose dy ditësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *