Ae Dni Çfarë Paralajmëron Baba Vanga Pas Vi rusit në Kinë Dhe Të.rmetit në Turqi

Ae Dni Çfarë Paralajmëron Baba Vanga Pas Vi rusit në Kinë Dhe Të.rmetit në Turqi

“Baba Vanga”, e lindur në Bullgari është quajtur “Nostradamus i Ballkanit” për parashikimet e saj.

Deri më tani ka parashikuar saktë ngjarjet si ISIS e Brexit, tani do të njoftoheni me parashikimet e saj që i kishte bërë 23 vjet më parë për vitin 2020.

Ajo tha se viti 2020 do të jetë i zymtë, me shumë tsunamë dhe tërmete që do të go’dasin kontinentin.

Kështu të premten ndodhi tër meti në Turqi, ku deri më tani ka shkuar në 35 numri i vi kti’mave.

Tër.mmeti me madhësi 6.8 me qendër në qytetin Sivrice në provincën Elazig bëri që disa ndërtesa të shemben.

Tër.meeti i të premtes në Turqi u ndje edhe në Siri, Liban dhe Iran.

“Baba Vanga” parashikoi që bota do të vu ajë nga fat’keqësi të shumta këtë vit, me Pakistanin, Kinën, Japoninë dhe Alaskën. Ajo tha se 400 njerëz do të vdesin pasi një tërmmet do ta go’det kontinentin aziatik.

Në Kinë, është përhapur “koronavir usi” me epiqendër në Wuhan, ku deri më tani numri i të vd’ekurve ka arritur në 56, ndërsa ka in’fektuar 2,000 në të gjithë botën.

SHBA-të, Tajlanda, Koreja e Jugut, Japonia, Australia, Franca dhe Kanada kanë raportuar raste të vi rusit, për të cilin zyrtarët e shtetit kinez paralajmëruan sot se po rriteshin me të madhe.

Profesori Georgi Lozanov analizoi veprën e saj në detaje të hollësishme dhe zbuloi se afër 80% e parashikimeve të saj u realizuan.

Leave a Reply

Your email address will not be published.