Mrekulli: Nuk mund ta besoja, por duhej të provoja – kolla u zhduk brenda natës sikur të merrej me dorë!

Mrekulli: Nuk mund ta besoja, por duhej të provoja – kolla u zhduk brenda natës sikur të merrej me dorë!

Mrekulli: Nuk mund ta besoja, por duhej të provoja – kolla u zhduk brenda natës sikur të merrej me dorë!
Përshëndetje, unë dua të ndaj me lexuesit e NMD.mk një metodë mahnitëse për trajtimin e kollës. Të paktën për mua ishte mahnitëse që nga fillimi… Derisa e provova.

Gjegjësisht, receta është shumë e thjeshtë, e lirë dhe punon fjalë për fjalë brenda natës. Unë nuk e kuptoj se si funksionon, por është me të vërtetë efektive.

Ja për çfarë bëhet fjalë: Burri im në pension kohët e fundit ishte ftohur dhe që atëherë ka pasur një kollë të vazhdueshme. Ne nuk provuam gjithçka, nga shurupet e ndryshme te çajrat, por asgjë nuk më ndihmoi.

Kush telefonoi për të pyetur ne vetëm ankoheshim për kollën e burrit të saj. Gjumi ynë gjithashtu ishte i shqetësuar.

Doktori ngriti supet, na tha që ajo nuk kishte dëgjuar ndonjë zbulim në kufje, dhe ai vazhdoi të kollitej. Kishte netë kur ai po mbytej nga kollitja.

Një mik i imi i vjetër, një profesionist i mjekësisë, më tha në fillim të ilaçit që do t’ju ​​zbuloja, por të them të drejtën, më dukej aq e pakuptimtë sa nuk e mora fare parasysh dhe madje pyesja veten se çfarë më ofronte një grua kaq e ditur marrëzi si këshillë.

Por më besoni, burri im dhe unë u bëmë të dëshpëruar sepse kolla kishte vazhduar për shumë kohë. Dhe pastaj i thashë vetes ta provoja, kështu që në fund të fundit nuk mund të humbasim asgjë.

Dhe siç thotë thënia e vjetër: ilaçi ndonjëherë nuk kushton as pesë para, nëse keni fat do ta zbuloni dhe provoni.

Ja ku eshte:

Vendosni një gotë Coca Cola në zjarr. Pasi të vlojë, fikni zjarrin, lëreni për një minutë ose dy, pastaj lëreni.

Duhet të pihet i ngrohtë.

Ajo funksionoi për burrin tim menjëherë dhe për mrekulli kolla e tij u zhduk brenda natës. Të nesërmen ai pushoi së kollituri.

Shoqja tha që ajo mund të pijë deri në 4 gota në ditë nëse është e nevojshme, por jo për ta ekzagjeruar sepse përmban sheqer dhe kafeinë. Për fat të mirë, nuk na duhej, kaloi nëpër një gotë.

Ndoshta do të ndihmoj dikë, kështu që ndaj përvojën time. Ndaj edhe ti.

Komenti i Renata Smith:

“Në gojën tuaj, vendosni 2 deri 3 lugë çaji sheqer në furrë në mënyrë që të mos duhet të mbuloni ngjyrën e karameleve (me ndihmën e furçës në trup) kur gjilpëra të ndalet dhe bojë të ndalet, ndaloni derdhjen e ujit sa më shumë që të jetë e mundur për të bërë çaj. sekerot od gazerot i da bid kako caj. Mbulojeni me kapak për rreth 3 minuta dhe më pas shtoni aromat. Prevabo dhe i dobishëm për dhimbjet në fyt dhe ezofag. Unë mund të konsumoj 3 Pati Pati na den.pozdrav ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *