Ja një ilaç natyral i sigurt kundër viruseve: Përzierja kuron bronkitin, kollën, astmën dhe forcon sistemin imunitar

Ja një ilaç natyral i sigurt kundër viruseve: Përzierja kuron bronkitin, kollën, astmën dhe forcon sistemin imunitar

Receta për këtë ilaç natyral për forcimin e sistemit imunitar dhe mbrojtjen kundër viruseve, u botua nga anëtarja jonë e dashur Sonja Andreev, e cila përveç recetave të shijshme nga kuzhina, ka një arkiv të bollshëm të recetave të shëndetshme dhe shëruese nga ilaçet natyrale. Ju mund të lexoni postimin origjinal në recetat tona dhe të grupit tuaj NMD.

Përbërësit e nevojshëm:

2 kg mjaltë organik
500 g polen
200 ml propolis

PROCEDURA:

Përzieni mirë të gjithë përbërësit dhe lëreni polenin të shkrihet për rreth 2-3 ditë. Herë pas here është e nevojshme të trazoni për të shkrirë polenin më shpejt.

Konsumoni një lugë çaji tri herë në ditë. Përzierja është shumë shëruese dhe ndihmon në trajtimin e bronkitit, astmës, kollës dhe pastrimin e mushkërive.

POLLEN NATYRAL (pluhur lule) ka një efekt të dobishëm në organet e tretjes, gjëndrat endokrine, punën e zemrës dhe trurit.

Ndihmon në lehtësimin e lodhjes, ka një efekt pozitiv në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe nervore, për të kapërcyer stresin dhe depresionin. Përmirëson epshin në të dy gjinitë dhe përmirëson potencën tek burrat.

Ai gjithashtu ka një efekt pozitiv në sistemin imunitar kundër infeksioneve të ndryshme. Ndihmon në inflamacionin e prostatës dhe vezoreve, rritjen e presionit të gjakut, rritjen e sheqerit në gjak, urinimin e natës tek fëmijët, aneminë, cerozën, arteriosklerozën

PROPOLIS (pika) ndihmon në dhimbje të fytit, dhimbje dhëmbi, paradontit, mishrat e përflakur, bronkit, gastrit, djegie, sëmundje të lëkurës, astmë

Leave a Reply

Your email address will not be published.