Ja Përse Duhet Të Hani 1 TheIb Hudhër Ne Mengjes Bën MrekuIIi Për Organizmin..!

Ja përse duhet të hani 1 thelb hudhër esëll/ Bën mrekulli për organizmin, ja si
Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike.Por, kur bëhet fjalë për shëndetin duhet të merrni parasysh gjithçka, si për shembull të hani 1 thelb hudhër esëll në ditë.

Së pari duhet të dini që hudhra përmban substanca azotike, kalium, selen, kalcium, magnez, acid sulfurik dhe fosforik, vitamina C, D, B, më shumë se 400 përbërës mineralë të ndryshëm duke përfshirë këtu antioksiduesit, të cilët gëzojnë një sërë vetish pozitive terapeutike.1.Çtoksikon trupin: Hudhra përmban suqfur, një element shumë i rëndësishëm që ndihmon trupin të çtoksikohet nga helmet dhe metalet e rënda.

2.Përmirëson shëndetin e kockave: Konsumi i katër thelpinj hudhrave është i këshillueshëm sidomos për femrat në menopauzë që kanë kocka të dobëta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.