Kam 3 javë që nuk ndihem mire dhe po marr ilaçe kot. Me receten e Gjyshes me kaloi gjithcka – Ilac Natyral

Kete recetë e ka, provuar shumë herë dhe më vjen keq që nuk e publikova menjëherë. Gjithmonë ndihmon, thjesht nuk mund të jetë menjëherë si një shkop magjik, por duhet të pihet disa herë.

Por që nga pija e parë menjëherë ndiheni më mirë, është e garantuar, dhe sa më shumë ta pini aq më mirë ndiheni. Ky çaj më shpëtoi.

Tani kam tre javë që jam ftohur dhe sa herë që sëmurem së pari marr pilula. Por kur e shoh që nuk funksionon, atëherë mendoj për këtë çaj. Provojeni dhe shikoni vetë, thjesht pini këtë çaj në vend të ujit. Kjo është një recetë e vjetër, e vjetër.

Ata thonë, i ftohti pa pilula zgjat 7 ditë, dhe me pilula 7 ditë! Kështu që ju ndjeheni njësoj, por unë kam tre javë që jam sëmurë dhe po marr ilaçe kot. Dje dhe sot piva çaj dhe tashmë është më e lehtë dhe kollitem më pak. Nëse do ta kisha bërë çajin tim në fillim, do të isha e shëndosh tani.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

2 litra ujë
1 mollë

1 limon
1 qepë të kuqe

PERGADITJA:

Vendosni ujë në një tenxhere, pastaj futni nje mollë të larë mirë,limon të prerë në gjysmë dhe qepë.

Vendoseni në zjarr dhe zieni derisa molla të çahet dhe çaji të marrë një ngjyrë të bukur të verdhë. Nëse avullon shumë ujë, atëherë shtoni edhe pak.

Kur të piqet çaji, shtrydhni limonin e zier, unë ha edhe mollën.

Çaji pihet i nxehtë dhe kjo është arsyeja pse është më mirë ta vendosni në termos në mënyrë që të mos keni nevojë ta ngrohni vazhdimisht. Vepron shpejt. Ju gjithashtu mund të bëni dyfishin e sasisë, sepse sa më shpesh të pini aq më mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.