Kombinimi i mjaltit për imunitet të fortë – duhen 5 minuta për t’u bërë..!

Kombinimi i mjaltit për imunitet të fortë – duhen 5 minuta për t’u bërë..!

Përbërësit: 500 ml mjaltë, 100 g arra, 100 g bajame, 100 g boronicë të thatë, 1 limon, 50 g lajthi, 50 g shqeme(arra indian).

Procedura: Lani limonin mirë dhe fërkojeni me sodë buke, më pas shpëlajeni nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë. Prisni atë në copa së bashku me lëvoren dhe hiqni farat.

Vendosni limonin e prerë në një blender dhe shtoni 100 g arra, 100 g bajame, 50 g lajthi dhe 50 g shqeme. Grini përbërësit derisa të kombinohen mirë.

Derdhni përzierjen në një enë të veçantë dhe vendosni 100 g boronicë të thatë në blender, pastaj bluajeni. Shtoni atë në përzierjen e mëparshme, derdhni 500 ml mjaltë të lëngshëm dhe përzieni mirë derisa përbërësit të barazohen.

Ruajeni përzierjen që rezulton në një kavanoz qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Të rriturit konsumojnë një lugë gjelle në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe fëmijët mbi tre vjet një lugë çaji në ditë. Ju mund të shihni detajet e procedurës në video:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *