Mijra Vjecare Receta E Vjetër Që Pastron Mushkëritë E Duhanxhinjve

Mijra Vjecare Receta E Vjetër Që Pastron Mushkëritë E Duhanxhinjve

Njerëzit që pinë duhan për më shumë se 5 vjet zakonisht vu’ajnë nga bronkiti dhe kolla e vazhdueshme.

Ky ilaç alternativ me siguri do t’ju ndihmojë të pastroni dhe të rigjallëroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale.

Përbërësit:

400 gr hudhër (të pastruara dhe të ndara në katër copë)
1 l ujë
400 gr sheqer ngjyrë kaf
2 lugë gjelle shafran të Indisë
1 copë të vogël të rrënjës së xhenxhefilit

Mënyra e përgatitjes:

Vendoseni ujin dhe sheqerin në një tenxhere. Lëreni të valojë, më pas shtoni hudhrën dhe rrënjën e xhenxhefilit. Më pas shtoni xhenxhefilin e grirë dhe shafranin e Indisë dhe lëreni të valojë sërish. Më pas, uleni nxehtësinë. Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës dhe vendoseni më pas, në frigorifer.

Si ta konsumoni këtë lëng?
Konsumoni dy lugë gjelle në stomak të zbrazët dhe dy të tjera në mbrëmje, dy orë pasi të keni konsumuar vaktin e fundit të ditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.