Mjeku Amerikan: Antibiotiku Më I Fuqishëm Që Shëron Infeksionet

Doktori amerikan: Antibiotiku më i fuqishëm që shëron infeksionet

Sëmundjet kronike dhe infeksionet e ndryshme janë shqetësime të cilat prekin njerëz të moshave të ndryshme. Natyrisht, përdorimi i antibiotikëve nuk është mënyra më e mirë për t’i trajtuar. Richard Schulze është një mjek i njohur amerikan i cili kohët e fundit ka zbuluar një recetë të fuqishme natyrale që mund të trajtojë shumë sëmundje.

Ky antibiotik natyral ka veti antivirale dhe mund të trajtojë çdo lloj infeksioni në trup. Ai mund të forcojë sistemin tuaj imunitar, të trajtojë sëmundjet kronike dhe infeksionet. Megjithatë, ai duhet të merret në doza të kontrolluara, pasi është shumë i fuqishëm.

Përbërësit:

¼ filxhan hudhër të copëtuar.
¼ filxhan qepë të kuqe.
2 lugë gjelle rrikë (lloj rrepe).

700 ml uthull molle.
¼ filxhan kafeje xhenxhefil.
2 speca djegës të copëtuar (habanero).

Përgatitja:
Shtoni në një kavanoz përbërësit, përveç uthullës së mollës. Hidheni më pas edhe atë dhe mbylleni kavanozin me kapak. Shkundeni mirë dhe lëreni në një vend të ftohtë për 2 javë.

Përziejeni atë çdo ditë dhe pas 2 javësh kullojeni lëngun në një shishe të pastër. Ruajeni në një vend të errët dhe të ftohtë. Konsumoni 1 lugë gjelle në ditë. Për infeksione shumë të rënda mund të përdorni nga 1 lugë gjelle 6 herë në ditë. Pini shumë ujë gjatë trajtimit me këtë ilaç natyral.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *