Mos Qofsh lnvalide,Babi Nuk Me Ka Dashur Asnjeher,VëlIau Me Nencmon Para Gruas Se Vet Dhe Me Perqesh…!!!

Mos qofsh invalide,babi nuk me ka dashur kurre,vëllau me nencmon para gruas se vet dhe me perqesh…!!!

Jam person invalidorë,Vëllau më poshtëron para gruas se vet,Babi nuk më ka dasht kurr dhe ka qesh me mua…-Përshendetje të i/e nderuarë Motra/Vllëzrit e mi, unë desha të shpreha jetën time së si jetoja deri më sod, e ndjehur e mërzitur shum vite tëra dhe tani, kam shum halle në jetë , sdi as së si të filloj tani. Jam 21 vjeqare dhe kom disa probleme familjare, dhe kam duruar çdo sakrificë për shkak nënës sime, kam përballuar çdo gjë që është më e keqja për mua, unë si në mosh të fëmiris më kan lenduar mjeksia.Dhe tani nuk eci mirë (Person Invalindorë) pastaj bëra 4 vite gjysë si fëmij nuk eca fare dhe shkoi gjithçka me vonesë , por tani filloja të ecëja jo rregull si fëmij, dhe familja ime (të gjith e mërren këtë punë sikur të ishte shaka).

Dhe koh pas kohes bëra vite për ta kuptuar jetën time së çfarë ndodhi me mua , dhe dikur filluan probleme mes prindrve, duroja shum heshtja shum, dhe u derzova pas ca kohesh nuk mundsha të përballoja ato probleme të ndëgjoja asesi, dhe ka që nga mosha 9 vjece unë tash kom probleme psiqikisht (Nervorë) Pa marr parasysh nuk mundem të ndegjoj as njëri edhe pse ndoshta nuk e njoh duke përlarë apo diqka të till sepse aq shum sa më pengon shpesh mbylli vesht dhe qajë bertas se më është lodhur truni shum shum..

Babai gjendje time e la sikur të ishte loje , sod 21 vjec kom mjeket thuain ku ishe ti deri me sod ku nuk u interesove për këtë fëmij, por tash thuan së është von për Kosovë më parë sherim, ndoshta Jasht Kosovës ka sherim, Por tash është gjithqka von edhe pse tash është penduar babai mundohet cdo gje të bej sepse gjithmon ka pasur urrejte ndaj meje, si e kuptoi që më lenduan mjeksia (Serbe) nuk më donte gjithere isha e merzitur besa nuk e ndejva vetveten mire pse nuk u pajtua me Allahu që më sprovoi kshtu, por jom shum e merzitur , kam nje vlla të martuar me shkel nersy gruas së vetë, ah sikur mos isha gjall a do të kisha lumturi ndonjëherë, as nuk më respekton as asgje sikur të kisha bërë ndonje bele me dikon që nuk më do kurr.

Kam një rrog të vogel (HOKDIPUN INVALINDORË) më të kam mbajtur një familje 12 antarshe ( u mundojsha të gezoj Vllëzrit e mi me sado pak me diqka) por sod që më kthëjn kshtu nuk kom besuar kurr, në rregull jom pajtuar me sprova jom pajtuar me ofendime jom pajtuar me merzijë jom pajtuar me gjithqka, po si mendoni të veproj a të duroj ende për të pasur buzqeshje mbas 21 vite? A të duroj vllau kshtu si të veproj edhe pse 5 koh namaz i falë!? A keni ndonje mjek psikolog apo hoxh që të shkoj të pakten për Nervoz se edhe mire mem fol mdoket që pom bjen plumb!? Qfare kishi vepruar po të ishi në vendi tim!? Ma boni hallall për shkr** aq gjatë po kerkoj ndihem mendimve të juaj të sinçerta ..!

Ju Përshendes Stafi të inderuar jeni të shkëlqyer gjithmon që dhatë mundesi të shpreh sado pakë përsonave pagët e tyre jetësore.. Dhe Pershendetje të veqantë shok/shoqe Faqes Histori të jetës Dua të jem Anonim ju lutem..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *