Bronko-pneu,monia tërhiqet në 7 ditë – pas këtij ilaçi, mushkëritë tuaja janë kristal të pastra, e testuar..!

Bronko-pneu,monia tërhiqet në 7 ditë – pas këtij ilaçi, mushkëritë tuaja janë kristal të pastra, e testuar..!

Bronko-pneu,monia tërhiqet në 7 ditë – pas këtij ilaçi, mushkëritë tuaja janë kristal të pastra, e testuar..!
Shumë faleminderit gruas që ndau recetën, sepse me të vërtetë ndihmoi shumë. Këtu është historia dhe receta origjinale, si dhe disa nga komentet nga lexuesit që ndanë përvojat e tyre:

“Përshëndetje, ky është një ilaç i vjetër, por i provuar për ekspektoratin e mukusit ngjitës tek fëmijët dhe të rriturit, i cili konsiderohet të jetë fajtori kryesor për bronkitin fillestar … Ky është një mjet i mirë që ndihmon në parandalimin e mukusit të trashë ngjitës të zbresë.

Kjo recetë më është dhënë 12 vjet më parë nga një grua, tani një shoqe e dashur e imja që punon në një farmaci. Dhe ai i vinte keq për vajzën time e cila ishte shumë e vogël në atë kohë dhe mezi merrte frymë, ajo po luftonte me kollitjen, dhe asnjë shurup që ata do të përshkruanin nuk na ndihmoi.

Farmacistja më tha: provoje, kjo është nga gjyshja my dhe faleminderit shumë gjyshes së saj, unë ende e përdor këtë ilaç natyral.

PEBERESIT E DUHUR PER TE RRITURIT:

500 g mjaltë livadhi (Mundet edhe tjeter lloj)
1 limon – lëng
3 lugë fara liri
1 lugë gjelle fara të sinapit të bardhë

PERBRESEIT E NEVOJSHEM PER FILMIJET ME SHUME SE 3 VJET:

500 g mjalte bagremi ose ndonjë mjaltë tjetër i lehtë
1 limon – lëng
2 lugë fara liri
1 lugë çaji fara të sinapit të bardhë

PROCEDURA:

Grini pluhur liri dhe mustardë. Shtrydhni lëngun e një limoni të madh (ose të dy limoneve më të vegjël), pastaj shtoni atë në një kavanoz me mjaltë.

Llokoçis mirë për të holluar pak mjaltin. Shtoni erëzat e bluara në mjaltin e holluar dhe përzieni mirë në mënyrë që mjalti të thithë përbërësit.

Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer.

Përdorimi: 3×1 lugë çaji në ditë për fëmijët dhe për të rriturit 3×1 lugë gjelle. Për shkak të lëngut të limonit, përzierja duhet të ruhet në frigorifer. Gjithmonë e marr këtë ilaç natyral sa më shpejt që fyti fillon të më kruhet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *