Pamje Prekëse Nga Këngëtarja Shqiptare Që Humbi 7 Familjarë Nën Rr.ënojat E Të.rmetit Shpërthen Në Lot Kur Fiken Kamerat

Pamje Prekëse Nga Këngëtarja Shqiptare Që Humbi 7 Familjarë Nën Rr.ënojat E Të.rmetit Shpërthen Në Lot Kur Fiken Kamerat

Një vit më parë u rregjistrua tërmeti t ra gjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona. Moderatorja Evi Reci, e cila ka humbur xhaxhain e saj me familjen dhe shoqen e fëmijërisë me vajzën dhe nënën, e ka kujtuar këtë moment përmes disa fjalëve prekëse.Ndërkohë pak më parë, autorja Zefina Hasani ka publikuar një video të realizuar në prapaskena, ku Evi qan për familjarët.

“26 nentori i Evit? Kamerat ishin fikur, ndaj une ndeza menjehere celularin tim, per te kapur nje moment te tille, te natyrshem, njerezor, nder lotet qe pasi ua ke hapur deren, veshtire se mund t’i ndalosh. Evi sapo kishte kujtuar, ne hapje te programit te saj, humbjet e njerezve te saj te dashur, nga termeti i 26 nentorit. Foli duke iu dridhur zeri, duke u perpjekur te mos leshonte lot por u dorezua nga dhi mbja qe e ke brenda edhe pas nje viti. Isha aty, sepse do te regjistronim emisionin e sotem te “Vizioni i pasdites” dhe stomaku mu be nje grusht teksa shihja Evin ne perpelitjen e saj. U ndjeva si ne faj se mengjesi i rremujshem s’me kish lene kohe te kujtoja qe sot eshte 26 nentori i tme rrshem. Ma kujtoi Evi me kujtimin e dedikimin e saj, qe te gjithe ju mund ta degjoni sot pasdite. U ndjeva si ne krye te detyres, pas kamerave, per ta trasmetuar ate qe nuk shfaqet ne ekran, anen tjeter te njerezve te ekranit, qe qajne si te gjithe ne pas kamerave e kur sapo ato ndizen prap, vijojne punen per te percjelle energjine dhe buzeqeshjen qe duan njerezit. @evireci s’do ta harroj kurre kete mengjes”, shkruan Hasani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.