Pini këtë pije para se të shkoni në shtrat dhe humbni gjysmë kilogram – yndyra juaj do të shkrihet për 8 orë

Yndyra rreth barkut dhe këmbëve është më e vështira për t’u eliminuar, për shkak të faktorëve të ndryshëm, dhe shumë prej tyre janë të dëshpëruar për shkak të kësaj.

Pasi ndiqni dietat kufizuese të përpikta dhe humbni 10 kg, ju ende keni yndyrë në stomak dhe disa pjesë të padëshiruara të trupit.

Receta për këtë pije është shfaqur në internet dhe shumë e kanë provuar dhe janë të kënaqur. Ja se si funksionon:

Trupi djeg dhjamin natën kur shkoni në shtrat. Prandaj, është më mirë të flini për tetë orë, sepse me çdo shkurtim të gjumit tuaj, ju jo vetëm që shkurtoni këtë proces, por gjithashtu kontribuoni në akumulimin e shtresave të reja të yndyrës.

Trupi gjatë 8 orëve të gjumit rikuperohet dhe zhvillon muskujt, por nuk bën asgjë me yndyrën. Për të aktivizuar këtë proces të djegies së dhjamit dhe për të përshpejtuar metabolizmin tuaj, trupi juaj duhet të vazhdojë të djegë kalori gjatë kohës që flini.

Kjo pije bën pikërisht atë. Përvoja thotë se nëse nuk hani asgjë për disa orë para se të shkoni në shtrat, dhe pastaj ta pini këtë pije, mund të digjni të paktën gjysmë kilogrami.

Por kjo nuk është e gjitha, ju do të shikoni trupin tuaj në mëngjes kur të ngriheni! Së pari shikoni këmbët dhe barkun tuaj pasi ato janë “nxjerrë” dhe rrafshuar. Një orë para gjumit duhet të konsumoni pijen e mëposhtme:

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 limon
1 tufë majdanoz
1 mollë (* nëse nuk keni darkuar)
1 lugë çaji kanellë të plotë
1 lugë gjelle ufull molle

1 lugë çaji xhenxhefil të grire
1 lugë çaji mjaltë
1 gotë ujë

PROCEDURA:

Shtrydhni limonin, pastaj vendosini së bashku me majdanozin e larë në një blender. Nëse nuk keni darkuar, mund të shtoni gjysmë ose një mollë të tërë, përndryshe përjashtojeni atë nga receta.

Shtoni përbërësit e tjerë. Përziejeni gradualisht duke shtuar ujë derisa të merrni një përzierje të butë. Edhe më mirë nëse e pini këtë pije në vend të darkës.

Njerëzit që e kanë provuar pretendojnë se megjithëse ata hëngrën pasta për mëngjes, mish me oriz për drekë, madje edhe pak çokollatë, dhe më pas e pinë këtë pije në vend të darkës, të nesërmen ishin gjysmë kilogramë më të dobët se një ditë më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.