Pse na e mbajne te fshehur, nuk duan qe ta tregojne : Lekura e ananasit kuron kete sem.undje qe askujt nga ne nuk do i shkonte qe te

Pse na e mbajne te fshehur, nuk duan qe ta tregojne : Lekura e ananasit kuron kete sem.undje qe askujt nga ne nuk do i shkonte qe te

Ananasi shumë i efektshëm kundër shumë sëm.und.jeve. Ai është i pasur me ujë, hekur dhe kalium, përbërës shumë të dobishëm për trupin tonë. Hekuri shërben për të krijuar qelizat e kuqe të gja.kut. Ananasi përmban edhe një enzimë të quajtur ‘bromelain’.

Kjo enzimë ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, si dhe përmirëson tretjen. Ky frut përmban rreth 40 kalori në 100 gram. Sa i përket osteoartritit, ananasi ka veti të mahnitshme anti-inflamatore. Ja si ta përgatisni:

Ananasi shumë i efektshëm kundër shumë sëm.und.jeve. Ai është i pasur me ujë, hekur dhe kalium, përbërës shumë të dobishëm për trupin tonë. Hekuri shërben për të krijuar qelizat e kuqe të gja.kut. Ananasi përmban edhe një enzimë të quajtur ‘bromelain’.

Kjo enzimë ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, si dhe përmirëson tretjen. Ky frut përmban rreth 40 kalori në 100 gram. Sa i përket osteoartritit, ananasi ka veti të mahnitshme anti-inflamatore. Ja si ta përgatisni:

fhstrbrt
Përbërësit:

1 ananas

1 litër ujë i filtruar

Sheqer për shije

Përgatitja:

Pastrojeni mirë ananasin dhe hiqni lëkurën me kujdes. Këto pjesë të lëkurës ziejini në një enë me 1 litër ujë. Pasi të ziejë për rreth 10 minuta, lëreni të ftohet. Sipas dëshirës, mund të shtoni pak sheqer.

Kullojeni lëngun dhe konsumojeni atë sipas dëshirës suaj çdo ditë, për të paktën 1 muaj dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte .

Leave a Reply

Your email address will not be published.