Rrëfimi l Babait Shqiptar Që U Pla.gos Nga T Ërmeti Në Greqi: Na Ra Si Bo Mbë, E Shpëtuan Shokët

Rrëfimi l Babait Shqiptar Që U Pla.gos Nga T Ërmeti Në Greqi: Na Ra Si Bo Mbë, E Shpëtuan Shokët

Fëmija shqiptar Eriko Mane që u p lagos nga të rmeti ditën e djeshme në Samos, ku ishte epiqendra, prej disa javësh jetonte vetëm në Greqi, pasi prindërit ishin kthyer në Fier për shkak të disa problemeve familjare.

I ati i djalit, Lavdi Mane në një intervistë ek skluzive për Abcnews.al rrëfen si e mori lajmin dhe bisedat me telefon me djalin nga spitali në Athinë.

Ai tregon për Abcnews.al edhe momentin si arriti që të shpëtonte djali, pasi u shemb muri teksa po ecnin në rrugë në drejtim të stacionit të autobusit për t’u kthyer nga shkolla në shtëpi. Djali 14-vjeçar shqiptar u vizitua në spital mbrëmjen e djeshme edhe nga ministri grek i Shëndetësisë. Lavdi Mane shprehet se nesër në mëngjes do të nisen në drejtim të Greqisë.Intervista e plotë për Abcnews.alZoti Lavdi, kush ua dha lajmin?Më mori një greke, dhe më tha kështu ndodhi. E pabesueshme. Më pas na mori çupa.Kur do të niseni për në Greqi?Nesër në orën 06:00 do të nisemi. Ambasada na ndihmoi.

Po djali më kë ishte?Janë motrat, gjithë farefisi. Po jetonte vetëm në shtëpi. Unë me gruan ishim në Shqipëri. Na ra si bo mbë.Sa kohë kishit që erdhët në Shqipëri?Erdhëm në datë 19 tetor, në datë 4 nëntor do të ktheheshim.Me djalin keni biseduarPo kemi folur tre herë. Është në gjendje të lirë, ka disa fraktura.

Leave a Reply

Your email address will not be published.