Shëndeti vjen nga ngjyra e Zezë e Kokrrave – nuk ka asgjë më të fuqishme se ajo: Parandalon sëmundjet dhe forcon imunitetin

Shëndeti vjen nga ngjyra e Zezë e Kokrrave – nuk ka asgjë më të fuqishme se ajo: Parandalon sëmundjet dhe forcon imunitetin

Shëndeti vjen nga ngjyra e Zezë e Kokrrave – nuk ka asgjë më të fuqishme se ajo: Parandalon sëmundjet dhe forcon imunitetin

Substanca që jep ngjyrën e zezë të kokrrave është shumë e fuqishme në luftën kundër viruseve dhe disa llojeve të kancerit, forcon imunitetin dhe mushkëritë!

Kokrrat e shtogut te zi janë një eliksir i shëndetit dhe vitalitetit të të gjithë organizmit. Me siguri keni dëgjuar për shtogun e zi, shurupin e bërë nga lulet e tijj, por edhe për përbërësit shërues të shtogut që ndihmojnë në trajtimin e ftohjeve, kollitjeve, parandalojnë kancerin, përmirësojnë imunitetin.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

3.5 gota me ujë të ftohtë
2 gota me kokrra të shtogut
1 lugë gjelle rrënjë xhenxhefili të copëtuar të freskët ose të thatë

1 lugë çaji pluhur kanelle ose shkop kanelle
1 filxhan mjaltë

PERGADITJA:

Ne nje tenxhere Vendosni ujë, kokra te zeza, xhenxhefil dhe kanellë. Lërini të vlojnë, pastaj zvogëloni nxehtësinë në të ulët dhe ziejini për 40 minuta, derisa lëngu të ulet në gjysmë.

Largojeni nga zjarri, shtypni manaferrat, kullojeni përzierjen, pastaj shtoni mjaltë dhe përziejeni mirë. Ruhet në një enë qelqi, mbylleni dhe konsumoni një lugë gjelle dy herë në ditë. Fëmijëve u jepet gjysma e kësaj doze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.