Dieta me kos dhe mjaltë – jep rezultate të mahnitshme në 10 ditë

Dieta me kos dhe mjaltë – jep rezultate të mahnitshme në 10 ditë

Dieta me kos dhe mjaltë – jep rezultate të mahnitshme në 10 ditë
Kosi në kombinim me mjaltin ka aftësinë për të rregulluar peshën e trupit. Përveç kësaj, ky kombinim ka një efekt shërues në shëndetin e përgjithshëm të trupit.

Gjatë dietës është e nevojshme të ndiqni hapat e përcaktuar saktësisht, dhe nëse jeni intolerant ndaj produkteve të qumështit, atëherë kjo dietë nuk është për ju dhe duhet të konsultoheni me një mjek.

Regjimi është i shkurtër, dhe kilet do të zhduken shpejt. Ju duhet të jeni absolutisht i shëndetshëm dhe jo në ndonjë terapi me ilaçe. Kjo është menuja për ditët në vijim.

Shënim: Aty ku thuhet se vakti është zgjedhja juaj, zgjidhni ushqime të shëndetshme dhe të lehta me kalori.

DITA E PARË
Mëngjesi: Çaj pa ëmbëlsuar dhe 1 lugë gjelle mjaltë (ndoshta 1 lugë gjelle arra të shtypura të përziera me mjaltë).
Dreka: Zgjedhja juaj.
Snack: portokalli ose limoni.

Darka: 1 gotë qumësht i skremuar, deri në 1% mm.

DITA E DYTE
Mëngjesi: Çaj dhe pak mjaltë
Dreka dhe darka: hani vetëm qumësht të thartë deri në 1% mm.

DITA E TRETE
Mëngjesi: Çaj bimor dhe një lugë mjaltë
Vetëm 1% mm kos hahet për meze, drekë dhe darkë

DITA E KATRT
Pini çaj mjalti katër herë në ditë.

DITA E PEST
Hani kos katër herë në ditë.

Në ditën e gjashtë ju filloni regjimin në mënyrë të kundërt. Pra, ju filloni me dietë prej 5,4,3,2, dhe 1 ditë.

Nëse nuk e duroni dot dietën, ndalojeni, sepse është mjaft kufizuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published.