Një miku im kishte 12 kolesterol, dyfishi i normales! Kjo Recete e shpëtoi atë..!

Një miku im kishte 12 kolesterol, dyfishi i normales! Kjo Recete e shpëtoi atë..!

Shoku im kishte 12 kolesterol, dyfishi i normales! Kjo Recete e shpëtoi atë..!

Këtë recetë ma dha një shok që kishte kolesterol dhe mbi 12 njësi, dyfishin e kufirit maksimal të lejuar! Pas marrjes së ilaçit, kolesteroli u kthye në vlerat normale.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

600 g limon
60 g hudhër të bërë në shtëpi (jo kineze!)
2 litra ujë

dhe me shume:
10 g sodë buke
ujë

PROCEDURA:

Futni limonin në ujë në të cilin keni tretur sodën e bukës. Lëreni të qëndrojë për të paktën 5-6 orë. Pastaj hiqni limonin nga tretësira dhe lajeni mirë nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë.

Pritini limonin në kater, së bashku me lëvozhgën, pastaj vendoseni në një tas më të thellë. Mos e qëroni hudhrën, shtypni çdo thelb me një pirun që të plasë, pastaj shtoni atë në limonin e prerë.

Hidhni mbi to 2 litra ujë të ftohtë dhe i vendosni në zjarr të ziejnë.

Pasi të vlojë, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të mbuluar të ftohet për 12 orë në temperaturë dhome. Më pas kullojeni përmes një sitë çaji dhe ruajeni në shishe qelqi që duhet të ruhen në frigorifer.

Pini 100 ml çdo mëngjes, para mëngjesit, në stomak bosh. Nuk pihet menjëherë, por në disa gllënjka.

Kur të bëhet sasia, bëni një pushim prej 7 ditësh, pastaj përsëriteni me një dozë tjetër. Pushoni përsëri dhe përsëritni për herë të tretë. Pra, gjithsej tre herë me pushime prej shtatë ditësh në mes.

Pas këtij trajtimi, kolesteroli kthehet në mënyrë të sigurt në normalitet. Kjo recetë më është dhënë nga një mik i cili kishte mbi 12 njësi, dy herë më shumë se normalja, dhe pasi mori ilaçin ai u kthye në kufijtë normalë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *