Ky Melhem më shpëtoi nga dhimbja e quajtur HEMOROIDE, prandaj ua rekomandoj të gjithëve..!?

Ky Melhem më shpëtoi nga dhimbja e quajtur HEMOROIDE, prandaj ua rekomandoj të gjithëve..!?

Përshëndetje, e bëj rregullisht këtë balsam, e bëra për herë të parë me vaj ulliri dhe barishte divisma, dhe kësaj here me mjaltë, propolis dhe aloe vera, së bashku me dyllin për ta kombinuar.

Nuk është e shtrenjtë ose e komplikuar për t’u përgatitur. Këtë herë bëra një dozë të dyfishtë për njerëzit e mi të ngushtë sepse doli se shumë njerëz kanë nevojë për të, dhe jo vetëm mua. Këtu është receta:

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 lugë gjelle mjaltë
1 gjethe lëng aloe (ka një efekt më të mirë, por nëse nuk mund ta gjeni nuk është e nevojshme)
25 ml pika propolis

50 g dyllë blete
50 ml vaj ulliri

PROCEDURA:

Vendosni vaj në një tas , pastaj shtoni dyllin e copëtuar. Vendoseni në zjarr të ngadaltë që të shkrihet, pastaj lëreni mënjanë dhe herë pas here përzieni me një lugë druri derisa të ftohet.

Përzieni mirë mjaltin, propolisin dhe lëngun e aloes në një kavanoz qelqi. Pastaj shtoni ato në përzierjen e ftohur të vajit dhe dyllit dhe përziejeni gjithçka mirë që të zbutet.

Ruani në një enë qelqi të përshtatshme dhe ruajeni në frigorifer.

Përdorimi: disa herë në ditë. Kur hemorroidet sherohen, perdoret sipas nevojës ose si preventive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *