Do të dukeni 10 vite më të ri / Limon dhe Kos recetë magjike për zhdukjen e rrudhave!

Do të dukeni 10 vite më të ri / Limon dhe Kos recetë magjike për zhdukjen e rrudhave!

Limon dhe Kos recetë magjike për zhdukjen e rrudhave!
Janë pafund produktet kozmetikë që pretendojnë se e mbrojnë fytyrën tuaj nga rrudhat, por zakonisht ato janë shumë të shtrenjta dhe rezultatet nuk janë ato që ju prisnit.

Prandaj mënyra më e mirë për t’a mbajtur lëkurën tuaj larg rrudhave është të përdorni përbërësit natyralë që gjenden në kuzhinën tuaj.
Priyanka Chopra, një aktore e famshme indiane, këngëtare dhe një ikonë bukurie në botë është shembulli më i mirë për efikasitetin e këtyre dy produkteve natyralë. Me vetëm këta dy përbërës ajo ka arritur ta mbajë lëkurën e saj të freskët dhe pa rrudha. Dhe a e dini cila është pjesa më e bukur? Këta dy përbërës janë të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

“Hidratimi është gjëja kryesore për shëndetin e lëkurës dhe për shkëlqimin e saj”, – shpjegon Priyanka”. Ajo rekomandon se çdo femër duhet ta lajë fytyrën përpara se të shkojë në shtrat.

Maska që ajo përdor ka vetëm dy përbërës:

2 lugë gjelle lëng limoni i shtrydhur
½ filxhan çaji kos

Thjesht përziejini përbërësit në një tas dhe më pas aplikojeni maskën në fytyrën tuaj. Lëreni 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *